ריצ'רד פראט, שייסד עם אשתו ג'ין את 'קרן פראט' בשנת 1978, הלך לעולמו ב-28 באפריל, 2009, והוא בן 75.

סיפור ההצלחה של פראט, יהודי אוסטרלי, החל בפולין ב-12 בדצמבר, 1934. הוא הגיע לאוסטרליה כפליט בן ארבע, ערב מלחמת העולם השניה. בשנת 1969 ירש את מקומו של אביו כיו"ר 'ויזי', בית חרושת קטן לקופסאות קרטון בפאתי מלבורן, ובמהלך ארבעים השנים הבאות הרחיב את עסקי החברה ל-120 בתי חרושת למחזור פסולת ולאריזה, המעסיקים 9,000 עובדים ברחבי אוסטרליה, ארה"ב, ניו זילנד ודרום מזרח אסיה.

תחומי ההתעניינות של ריצ'רד לא התמקדו רק בעולם העסקים: הוא היה פעיל במגוון ארגונים ועמותות באוסטרליה, בישראל ובארה"ב, להם תרם בנדיבות ואף שימש בחלקם כיו"ר מכהן. בשנת 1992 היה לנשיא המייסד של 'אוניברסיטת סווינבורן לטכנולוגיה' במלבורן שבאוסטרליה, וקיבל תואר דוקטור לשם כבוד משלוש אוניברסיטאות באוסטרליה ומשתי אוניברסיטאות בישראל.

באמצעות 'קרן פראט', הפכו ריצ'רד ומשפחתו לאחד המקורות העיקריים בתחום הנדבנות הפרטית באוסטרליה בארבעים השנים האחרונות. בשנת 1999 הוא הרחיב את תחומי פעילותה של הקרן גם לישראל, ובשנת 2000 הוא קיבל מידי אהוד ברק את 'פרס ראש הממשלה לפילנתרופיה'.

בשנת 2008, במעמד נשיא המדינה, שמעון פרס והמושל האוסטרלי גנרל מייקל ג'פרי, חנך ריצ'רד פראט את 'פארק החייל האוסטרלי' בבאר שבע. הפארק הוקם ביוזמת 'קרן פראט' לזכר הפרשים האוסטרלים אשר כבשו את באר שבע מידי התורכים בשנת 1917.

שתי המדינות - ישראל ואוסטרליה - שמילאו חלק מרכזי כל כך בחייו, חברו יחדיו גם במותו. אלפי מחוות לכבודו הגיעו מכל רחבי תבל ובראשן אלו של ראש ממשלת אוסטרליה, קווין ראד, וראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו.

אלפי מחוות לכבודו הגיעו מכל רחבי תבל ובראשן אלו של ראש ממשלת אוסטרליה, קווין ראד ורא ממשלת ישראל, בינימין נתניהו