העצמה

'המכללה האקדמית להנדסה ירושלים' - מהנדסים יוצאי אתיופיה

למעלה מ-70 עולים מאתיופיה סייימו את לימודיהם בהצלחה בתוכנית המיוחדת הזו של 'המכללה האקדמית להנדסה ירושלים', ומאה נוספים לומדים במסגרתה כעת. 'קרן פראט' מעניקה לעולים צעירים מאתיופיה תמיכה מתמשכת של שכר לימוד ומלגות מחיה, כדי לאפשר להם לסיים את לימודי התואר. עם סיום לימודיהם, תלמידים אלה מתגייסים לצה"ל, ורבים מהם משרתים ביחידות עילית וממשיכים לקריירה מקצועית בתחום הטכנולוגיה. בערך 30% מהמהנדסים המוסמכים מהקהילה האתיופית בישראל הם בוגרי התוכנית של 'המכללה האקדמית להנדסה ירושלים'.

'ידידים'

'ידידים' הוא הארגון המוביל בישראל לסיוע בקליטה חברתית של בני נוער וילדים עולים, ושל ילדים ונוער בסיכון. הארגון זכה ב"אות הנשיא למתנדב" על פעילות בני נוער מתנדבים בתחום קליטת עלייה, וב"אות ראש העיר ירושלים" על פעילותו למען רווחתם ואיכות חייהם של תושבי ירושלים.

'קרן פראט' העניקה את המימון הראשוני לפרויקט "סיכויים" של ארגון ידידים, תוכנית שיקום המציעה לבני נוער עבריינים את ההזדמנות לבטל הרשעות התלויות נגדם. בשיתוף עם משטרת ישראל, שירותי המבחן לנוער ונציגי המוסד לביטוח לאומי, מכשיר ארגון "ידידים" סטודנטים מתנדבים שילוו כחונכים אישיים את בני הנוער העבריינים בכל שבוע. המשטרה מבטלת את ההרשעות והתיקים של מסיימי התוכנית שאורכת שנה, ומאפשרת להם להתגייס לצה"ל או לחפש מסגרות לימוד או עבודה. לאור הצלחת הפרויקט בקרב מאות עולים צעירים, הורחבה התוכנית והיא מופעלת כיום בעשר ערים ברחבי ישראל.