העשרה

'משולחן לשולחן'

באמצעות משאיות קירור ובעזרתם של 700 מתנדבים, פרויקט 'משולחן לשולחן' אוסף מתורמים שונים מזון עודף ומוצרי מזון טריים שלא נוצלו או נמכרו, ומחלקם לעמותות המסייעות לנזקקים ולרעבים. "משולחן לשולחן" גם מארגן קטיף ואיסוף פירות וירקות שנותרו במטעים ובשדות, בעזרת קבוצות מתנדבים, כגון תלמידי בתי ספר, חניכי תנועות נוער, עובדים של חברות פרטיות וציבוריות ומשלחות מחו"ל. הקבוצות משובצות לעבודות הקטיף לאורך כל ימות השנה. בכל שבוע אוסף "משולחן לשולחן" למעלה מ- 10,000 מנות מזון, 40 טונות של פירות וירקות ועשרות אלפי מוצרי מזון טריים.

'קרן פראט' מימנה את רכישת רכב הקירור הראשון של 'משולחן לשולחן' וממשיכה לתמוך במאמציו להרחיב את רשת הבטחת המזון לנזקקים בישראל.

'בשיבה טובה'

תוכנית נשיא המדינה לסיוע לנזקקים בקרב זקני ישראל, בשיתוף עם 'אשל-ג'וינט ישראל' וצה"ל, מפעילה את פרויקט 'בשיבה טובה' במטרה לעזור באופן ישיר ומיידי למספר רב של זקנים החיים בעוני, לשפר את מצבם ולאפשר להם לחיות חיים נוחים ומכובדים יותר. בתוכנית המיוחדת הזו, אנשי מקצוע מתנדבים וחיילי צה"ל מספקים ציוד ושירותים לזקנים הנזקקים. העזרה הניתנת היא: סבסוד של שירותי בריאות בסיסיים, מתן טיפולי שיניים, אספקה של אביזרי עזר ללוקים בשמיעה ובראייה, השלמה של ציוד בסיסי חסר, שיפור תנאי הדיור באמצעות שיפוצים, תיקונים וצביעה ועוד.

המענקים שלנו עזרו להרחיב את הסיוע של תוכנית 'בשיבה טובה' למאות זקנים נזקקים בקריית שמונה ובכרמיאל.