'קרן פראט' נוסדה באוסטרליה בשנת 1978 על ידי ריצ'רד פראט המנוח ורעייתו ג'ין, במטרה לתמוך בפרויקטים נדבניים שתורמים לרווחת אנשי הקהילה. הקרן החלה לפעול בישראל בשנת 1998, ומאז סייעה למאות ארגונים בפעילויות רבות ומגוונות. 'קרן פראט' מתמקדת בשלושה תחומים עיקריים: העשרת חיי הקהילה, פילנתרופיה יזמית, והעצמה של ארגונים ללא מטרות רווח. הקו המנחה הוא לתמוך בפרויקטים שבהם מימון הקרן יביא לתמורה מקסימלית בסיוע לאוכלוסיית היעד.

בפעולתה למען העשרת חייהם של אנשי הקהילה, 'קרן פראט' תומכת בארגונים מבוססים המשרתים את האוכלוסיות העניות והנזקקות ביותר בישראל. תמיכה ביזמות ובחדשנות ניתנת לפרויקטים ראשונים מסוגם, שלא רק פורצים דרך בתחומים שונים אלא גם מספקים מודל אידיאלי לחיקוי. הקרן מקדישה ממשאביה לפרויקטים של העצמה, ולשם כך הקימה את 'מיזם פראדלר', שמספק שירותי ייעוץ ארוכי טווח לארגונים ללא מטרות רווח, במטרה להכשירם בבניית תוכנית אסטרטגית להרחבת קיבולת ולפיתוח משאבים.

'קרן פראט' גם תורמת רבות לעידוד קשרי אוסטרליה-ישראל במגוון תחומים ומקדמת פרויקטים משותפים לשתי המדינות. בתיאום עם משרד החוץ, צוות הקרן עוזר לארח נציגים רשמיים ופקידים מטעם הממשלה האוסטרלית הבאים לבקר בישראל, במטרה להרחיב את חשיפתם למפעל ההתנדבותי וההומניטרי המרשים המתקיים בישראל.